Nauka Natura Sztuka

Wielcy naukowcy, artyści i twórcy architekturyKapadocja

to doliny, wzgórza, wulkaniczne góry w których ludzie wykuli mieszkania, tworząc nieziemskie miasta - położona jest w centrum regionu Anatolii, w Turcji. Nazwa Kapadocja wywodzi się od słowa staroperskiego Katpatuka i oznacza krainę pięknych koni.


Galeria Antonio Gaudi

Antonio Gaudi

  • Antonio Gaudi urodził się w dniu 25 czerwca 1852 roku. Uczęszczał do szkoły architektury w Barcelonie, mieście, które stało się domem dla większości jego wielkich dzieł: Sagrada Família, Park Güell, Casa Vicens, Casa Milà, Casa Batllo, Casa Calvet, Cascada Fountain at Park de la Ciutadella. Już w młodym wieku interesował się architekturą, jako profesjonalny architekt był częścią ruchu architektonicznego - modernizmu katalońskiego. W roku 1883 został zaangażowany do kontynuowania nowo rozpoczętej budowy Bazyliki Sagrada Familia, której pierwotny projekt całkowicie zmienił, tworząc własny charakterystyczny naturalny styl organiczny. Antonio Gaudi zmarł w dniu 10 czerwca 1926 r. w Barcelonie, Hiszpania.
Galeria Friedrich Hundertwasser

Friedrich Hundertwasser

  • Friedrich Hundertwasser urodził się 15 Grudnia 1928 r. w Wiedniu. Wspaniały artysta, twórca architektury wielu budynków, warto zobaczyć m.in.: Fernwaermekraftwerk, Hundertwasserhaus, Kunst Haus Wien, Museum Hundertwasser, Waldspirale. Zmarł 19 lutego 2000 r. na Pacyfiku, na pokładzie Queen Elizabeth 2.

Maria Skłodowska-Curie

Jesteś zainteresowany? Napisz: